Logo

PASTORIE ST-AGATHA parochie LANDSKOUTER op een perceel van 664m²

Prijs op aanvraag
Nieuw

4
1
664

De authentieke PASTORIE Sint-Agatha parochie LANDSKOUTER met omgevingsvergunning op een perceel van 644m²

Gelegen op een royaal perceel van 664 m², biedt dit karaktervolle gebouw circa 476m² bruto vloer oppervlakte (volgens vergunning).

Er is reeds een omgevingsvergunning verleend voor de uitbating van een sfeervolle horecazaak op het gelijkvloers en 6 charmante B&B-kamers op de eerste en tweede verdieping, inclusief 9 parkeerplaatsen op eigen terrein

De eigendom wordt verkocht als casco-project (gesloten ruwbouw met volledige buitenafwerking & met tuin - & omgevingsaanleg > zie beschrijving hieronder artikel NIEUWSBALD 15 mei 2025) of verkocht "as-it-is" mét vergunning

De pastorij wordt gerenoveerd met respect voor de authentieke architectuur en behoud van haar unieke historische elementen, omgeven door een prachtige ommuurde tuin met een indrukwekkende, meer dan 100 jaar oude, kastanjeboom

Artikel NIEUWSBLAD 15 mei 2025

Pastorie op weg naar nieuwe toekomst: “Gebouw met unieke vibe verdient dit”

"Het vastgoedkantoor van Oosterzelenaar Ben De Geyter heeft een opmerkelijk stukje vastgoed in de aanbieding. Hij heeft namelijk de voormalige pastorij van Landskouter (Oosterzele) aangekocht en met de vergunning op zak zal hij de buitenschil en de binnenstructuur opfrissen zodat het pand tal van mogelijkheden biedt. “Wij zullen er voor zorgen dat dit gebouw opnieuw zal ‘blinken’”, belooft hij.

In de zomer van 2022 verkocht de gemeente de pastorij van Landskouter aan het vastgoedkantoor van Ben De Geyter dat zetelt in het voormalige station van Scheldewindeke.

“Ik zag er heel wat potentieel in - de sfeer die het pand ademt is uniek - maar wat het effectief zou worden, wist ik toen nog niet. Dat verhaal is ondertussen gegroeid. Het was een hobbelig parcours op vlak van vergunningen, maar ook die zijn ondertussen binnen”, vertelt hij.

De verbouwplannen liggen alvast klaar. Zo worden de houten vloerstructuren in de pastorij vervangen door betonnen exemplaren, net al de huidige houten trap(pen). “Het is voor mij belangrijk dat in de pastorij de authentieke uitstraling terugkeert net zoals we in het station van Scheldewindeke hebben gedaan. Die is in de pastorij volledig weg en we willen het niet vermorsen zoals in het verleden”, aldus Ben.

De pastorij-tuin is met zijn meer dan 100 jaar oude tamme kastanjeboom en zicht op de Sint-Agathakerk een klein pareltje in het centrum van Landskouter. “Die kastanjeboom wordt uiteraard behouden. Aan de pastorij komt er ook een terras waar een 3,80m hoge glasuitbouw met zicht op de tuin kan komen”, klinkt het.

Ook de buitenschil aanpakken staat op het programma. “Op de gevels komt kalei en op het dak blauwgesmoorde gegolfde pannen. De dakkapel met de klok wordt gerestaureerd en de voordeur wordt vervangen door een identieke replica naar de huidige normen. Qua schilderwerk gaan we voor ‘tot sur ton’, dus diverse tinten van dezelfde kleur. Wij zullen er voor zorgen dat de pastorij opnieuw zal ‘blinken’. Dit gebouw met unieke vibe en in deze bijzondere setting verdiend dit.”

De verbouwingen worden opgestart van zodra er een kopende partij of huurder is gevonden. Een vergunning voor horeca op het gelijkvloers en een B&B in de resterende zes kamers is al bekomen.

“Onze grootste droom is een horecakoppel vinden die dit wil uitbaten met hun team, als koper of als huurder. Mochten we deze niet vinden, zijn er evenwel andere mogelijkheden zoals wonen of de combinatie wonen en werken met een praktijk of een kantoor. Het kan ook dienen als guest-house voor zes koppels die hier op weekend / midweek of week(verblijf) komen en gebruik maken van een gemeenschappelijke keuken, tuin en leefruimten.

Wij leveren de pastorij casco af, maar we kunnen ook afspreken voor de finale afwerking”, besluit Ben.

Grijp deze UNIEKE KANS !

Huidige indeling gelijkvloers: Inkomhal met toilet & trap, leefruimte 1 (zitruimte), leefruimte 2 (eetruimte), voorplaats / berging / bureau, keuken, technische ruimte / wasplaats , tuin met terras & tuinberging / carport

Huidige indeling verdieping: nachthal met trap, toilet, badkamer & 4 slaapkamers

De pastorie is voorzien van een ruime zolder en een kelder (in 2 ruimten)

Bestaande Bruto Vloer Oppervlakte (BVO): ca. 373,00m² (exclusief kelder > ca. 36,00m²)

Vergunde Bruto Vloer Oppervlakte (BVO): ca. 440,00m² (exclusief kelder > ca. 36,00m²)

Vrij: Bij akte / of bij oplevering

(Bestaand) EPC : Aanwezig / 474 kWh/(m²jaar) / Label E

(Bestaande) Elektriciteitskeuring : Aanwezig / Niet conform

(Bestaand) Asbestinventarisattest : Aanwezig / Niet-asbestveilig

Bouwjaar: vóór 1850 / Renovatie(s): 2011 & vroeger

Renovatieplicht: Ja

[Vg/Wglk/Gmo/Gvkr/Vv/P-score: A/G-score: A]

Algemene informatie


AdresBakkerstraat 3, 9860 Landskouter

Aantal slaapkamers4

Aantal badkamers1

Aantal toiletten2

Aantal externe parkeerplaatsen9

Grondoppervlakte664 m2

Energie


EPC label
EPC label
Alle woningen en appartementen die vanaf 2023 zijn aangekocht met label E of F, moeten verplicht gerenoveerd worden naar label D of beter, binnen de 6 jaar na aankoop.

EPC Waarde474 kWh/m2 jaar

Certificaat elektriciteitJa, niet conform AREI

Comfort


VerwarmingCV op gasGaswandketel icm radiatoren

KeukenNiet meegedeeld

BeglazingDubbel glas

RaamkozijnenHout

Bebouwing


BouwtypeOpen

Bouwjaar1850

StaatTe renoveren

DakZadeldak

DakmateriaalKunstleien

Asbest typeAsbest gevonden, verwijdering verplicht

Datum asbestattest13/11/2023

Stedenbouwkundige informatie


VoorkooprechtNee

VergunningJa

DagvaardingNiet van toepassing

VerkavelingvergunningJa

BestemmingWoongebied met landelijk karakter

OverstromingsgebiedNee

OverstromingszoneNee

Afgebakende oeverzoneNee

G-scoreKlasse A

P-scoreKlasse A

Indeling


Gelijkvloers

Inkomhal14.1
Met trap
Living39.6
Met open haard
Toilet 12.0
Toilet | handwasbakje
Eetkamer33.5

Berging13.8
Vooraan aan keuken
Keuken13.7

Technische ruimte9.3
Uitbouw | uitgietbak | CV | hydrofoorgroep - pomp

Eerste verdieping

Nachthal13.5
Met trap
Slaapkamer 115.6
Vooraan rechts
Slaapkamer 216.6
Vooraan links
Slaapkamer 323.8
Achteraan rechts
Slaapkamer 412.9
Achteraan links
Toilet 21.9
Toilet
Badkamer 16.6
Douche | bad | enkele lavabo | toilet

Tweede verdieping

Zolder79.8
Met uitschuiftrap via nachthall

Kelder(-1)

Kelder26.6
Via inkomhal

Deel dit pand


Gelijkaardige panden